На сьогодні в системі:

Діяльність централізованої закупівельної організації

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Участь в централізованих закупівлях в пілотному режимі будуть брати Секретаріат Кабінету Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади. Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено, зокрема на регіональному рівні.

З метою реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 928 “Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”, яка визначає особливості діяльності централізованої закупівельної організації в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади та передбачає реалізацію пілотного проекту до 31 грудня 2017 року.

Функції централізованої закупівельної організації покладені на Державну установу “Професійні закупівлі” відповідно до наказу Мінекономрозвитку
від 30.11.2016 № 2015.

07 грудня 2016 ДУ «Професійні закупівлі» було організовано круглий стіл для замовників державних органів. Під час заходу було представлено стратегію діяльності ДУ “Професійні закупівлі” та перші кроки в рамках пілотного проекту.

Підтвердження щодо участь в пілотному проекту надали Секретаріат Кабінету Міністрів України та 23 центральні органи виконавчої влади.

Крім того, 11 січня 2017 року була проведена зустріч з потенційними учасниками закупівель, які можуть бути зацікавлені в участі у процедурах закупівель, які планується провести ДУ “Професійні закупівлі” в рамках пілотного проекту. На зустрічі були презентовані принципи та підходи до організації процедур закупівель в інтересах різних замовників.

Наразі проводиться підготовча робота з організації проведення процедури закупівлі “Офісний папір для друку формату А4 та А3”. Очікувана вартість цієї закупівлі становить майже  2 млн. грн.

 Початок даної процедури закупівлі заплановано на квітень 2017 року.

Ключові етапи проекту

1

Створення державної установи “Професійні закупівлі” та визначення її особою, відповідальною за виконання функцій ЦЗО

2

Залучення до проекту не менше 70% міністерств та 50% всіх інших ЦОВВ

3

Укладення перших рамкових угод між ДУ “Професійні закупівлі”, ЦОВВ та учасниками у першому півріччі 2017 року

4

Презентація досягнутих результатів (січень 2018 рік)

5

Масштабування моделі ЦЗО, починаючи з 2018 року

Принципи роботи ЦЗО

Централізована закупівельна організація (ЦЗО)  юридична особа, яка організовує та проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” та постанови КМУ “Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”.

Основні завдання ЦЗО

1

Проведення професійних та ефективних закупівель

2

Створення електронного каталогу та примірних специфікацій

3

Проведення маркетингових досліджень ринку

4

Створення умов закупівель, привабливих для замовників і учасників

5

Здійснення ефективного управління контрактами (рамковими угодами)

Переваги впровадження ЦЗО

 • ДЛЯ ЗАМОВНИКІВ

  • спрощення процедур
  • економія часу та коштів
  • зниження ризиків оскаржень, перевірок і звинувачень у корупції
  • позбавлення невластивих функцій
 • ДЛЯ УЧАСНИКІВ

  • менше процедур, в яких потрібно брати участь
  • “смачні” обсяги закупівель
  • більщ професійний покупець, який розмовляє однією мовою з ринком
  • довгострокові стратегічні відносини

Перші Учасники (Замовники) пілотного проекту

На сьогодні до пілоту вже приєдналось 24 учасники: Секретаріат Кабінету Міністрів України, вісім міністерств, сім державних служб, два державних агентства, три державні інспекції, три центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Збір потреб Замовника для ЦЗО

Відповідно до пункту 6 Порядку реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 928, ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ПРОФЕСІЙНІ ЗАКУПІВЛІ» повідомляє про встановлення форми подання інформації про потребу в закупівлі товарів і послуг. Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту profzakupivli@gmail.com у строк до 23 січня 2017 року включно.

Форма збору потреб замовника для ЦЗО

Лист щодо збору потреб у товарах для ЦОВВ

Відповідно до пункту 6 Порядку реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 928, ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ПРОФЕСІЙНІ ЗАКУПІВЛІ» повідомляє про додатковий збір потреб у звязку із затвердженням кошторисів більшості органів виконавчої. Центральні органи виконавчої влади, які прийняли рішення про участь у реалізації пілотного проекти( далі- замовники), подають інформацію про потребу в запкупівлі товарів і послуг за формою, затвердженою наказом ДУ "Професійні закупівлі" від 16.01.2017 р. № 1. Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту profzakupivli@gmail.com у строк до 7 березня 2017 року включно.

Зведена відомість потреб у закупівлі

Відповідно до пункту 7 Порядку реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 928, ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ПРОФЕСІЙНІ ЗАКУПІВЛІ» за результатами аналізу та узагальнення отриманої інформації щодо потреб у закупівлях товарів та послуг повідомляє про розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу зведеної відомості потреб у закупівлі. Замовники можуть подавати свої пропозиції та доповнення до зведеної відомості на електронну адресу anastasiaasokurenko@gmail.com протягом 5 (п’яти) робочих днів від дня її розміщення.

Зведена відомість потреб у закупівлі


Річний план ДУ "Професійні закупівлі" в інтересах інших замовників щодо закупівлі ДК 021:2015 – 30190000-7 «Офісне устаткування та приладдя різне» (Папір для друку формату А4 та А3)

Оголошення про проведення відкритих торгів на закувілю паперу (ДК 021:2015 – 30190000-7 «Офісне устаткування та приладдя різне» (Папір для друку формату А4 та А3))

 


Європейський досвід у функціонуванні ЦЗО

Нормативна база

Новини

 • Уряд ухвалив запуск пілотного проекту Централізованої закупівельної організації. Детальніше
 • Пілотний проект Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) розпочинає роботу з міністерств Детальніше
 • Як реформувати закупівлі Детальніше

Презентації пілотного проекту ЦЗО

Презентація з робочої наради, що відбулася 11 січня 2017.

Презентація з зустрічі з постачальниками паперу та канцелярських виробів 3 березня 2017.

Контакти

E-mail: profzakupivli@gmail.com

Тел.: 0679943845