На сьогодні в системі:

Діяльність централізованої закупівельної організації

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Участь у централізованих закупівлях в пілотному проекті будуть брати Секретаріат Кабінету Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади. Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено на всі рівні, зокрема, на регіональному рівні.

З метою реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 928 “Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”, яка визначає особливості діяльності централізованої закупівельної організації в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади та передбачає реалізацію пілотного проекту до 31 грудня 2017 року.

Функції централізованої закупівельної організації покладені на державну установу “Професійні закупівлі” (далі - ДУ) відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 12.01.2017 № 20.

7 грудня 2016 ДУ було організовано круглий стіл для замовників державних органів, на якому представлено стратегію діяльності організації та перші кроки в рамках пілотного проекту.

Підтвердження щодо участь у пілотному проекту надали Секретаріат Кабінету Міністрів України та 23 центральні органи виконавчої влади.

Крім того, 11 січня 2017 року було проведено зустріч із потенційними учасниками закупівель, які можуть бути зацікавлені в участі у процедурах закупівель, які планується провести ДУ “Професійні закупівлі” в рамках пілотного проекту. На зустрічі були презентовані принципи та підходи до організації процедур закупівель в інтересах різних замовників.

Наразі оголошено тендер на закупівлю “Офісного паперу для друку формату А4 та А3”. Очікувана вартість цієї закупівлі становить майже  2 млн грн.


Ключові етапи проекту

1

Створення державної установи “Професійні закупівлі” та визначення її особою, відповідальною за виконання функцій ЦЗО

2

Залучення до проекту не менше 70% міністерств та 50% всіх інших ЦОВВ

3

Укладення перших рамкових угод між ДУ “Професійні закупівлі”, ЦОВВ та учасниками у першому півріччі 2017 року

4

Презентація досягнутих результатів (січень 2018 рік)

5

Масштабування моделі ЦЗО, починаючи з 2018 року

Принципи роботи ЦЗО

Централізована закупівельна організація (ЦЗО)  юридична особа, яка організовує та проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” та постанови КМУ “Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”.

Основні завдання ЦЗО

1

Проведення професійних та ефективних закупівель

2

Створення електронного каталогу та примірних специфікацій

3

Проведення маркетингових досліджень ринку

4

Створення умов закупівель, привабливих для замовників і учасників

5

Здійснення ефективного управління контрактами (рамковими угодами)

Переваги впровадження ЦЗО

 • ДЛЯ ЗАМОВНИКІВ

  • спрощення процедур
  • економія часу та коштів
  • зниження ризиків оскаржень, перевірок і звинувачень у корупції
  • позбавлення невластивих функцій
 • ДЛЯ УЧАСНИКІВ

  • менше процедур, в яких потрібно брати участь
  • “смачні” обсяги закупівель
  • більщ професійний покупець, який розмовляє однією мовою з ринком
  • довгострокові стратегічні відносини

Перші Учасники (Замовники) пілотного проекту

На сьогодні до пілоту вже приєдналось 24 учасники: Секретаріат Кабінету Міністрів України, вісім міністерств, сім державних служб, два державних агентства, три державні інспекції, три центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Збір потреб Замовника для ЦЗО

На виконання п. п. 5, 6 порядку реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 928 «Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації», ДУ "Професійні закупівлі" було розроблено Форму подання інформації про потребу в закупівлі товарів або послуг, яка затверджена наказом ДУ "Професійні закупівлі" від 12.06.2017 року № 12.  Після визначення потреби в закупівлі товарів або послуг замовники надають форму подання інформації про потребу в закупівлі товарів або послуг шляхом заповнення вільних полів для визначеного ними предмету закупівлі та відправляють її в електронному вигляді  на електронну пошту anastasiaasokurenko@gmail.com

16.01.2017р. оголошено збір потреб Замовника для ЦЗО.

Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту  у строк до 23 січня 2017 року включно.

03.03.2017р. оголошено збір потреб Замовника для ЦЗО.

Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту profzakupivli@gmail.com у строк до 7 березня 2017 року включно.

20.03.2017р. оголошено збір потреб Замовника для ЦЗО.


Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту profzakupivli@gmail.com у строк до 28 квітня 2017 року включно.

12.05.2017р. оголошено збір потреб Замовника для ЦЗО.

Заповнену форму в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну пошту anastasiaasokurenko@gmail.com у строк до 30 червня 2017 року включно.

Зведена відомість потреб у закупівлі

За результатами аналізу та узагальнення отриманої інформації щодо потреб у закупівлях товарів та послуг сформовано Зведену відомість потреб у закупівлі

Замовники можуть подавати свої пропозиції та доповнення до зведеної відомості на електронну адресу anastasiaasokurenko@gmail.com протягом 5 (п’яти) робочих днів від дня її розміщення (до 30.06.2017 р.).

Зведену відомість потреб у закупівлі (попередня)

Зведену відомість потреб у закупівлі (попередня)

Зведену відомість потреб у закупівлі (попередня)

ЦЕНТР КОМПЕТЕНЦІЇ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Супровід закупівель - це кваліфікована допомога в процесі підготовки і організації процедур закупівель для Замовників. Це рішення для компаній у яких недостатньо практичного досвіду в сфері публічних закупівель або не вистачає компетентних фахівців.

Закупівля складних специфічних товарів та послуг супроводжується цілим рядом моментів, таких як:

 • Складність у виборі та оцінці кваліфікаційних критеріїв, серед яких в першу чергу важлива здатність контрагентів не просто виконати необхідне завдання в заданий термін з високою якістю, але і видати необхідний змістовний результат;
 • Складність у формуванні технічного завдання на специфічні товари та послуги, яка виражається в постановці задачі, розробці технічного завдання і виборі критеріїв для оцінки проектів;
 • Розробка та підготовка якісних проектів договорів, що забезпечують максимальний розподіл ризиків.
 • Види супроводу закупівель:
 • Професійна підготовка проектів відповідей на питання та запити на роз'яснення в інтересах Замовників;
 • Розробка проектів документів та тендерної документації для проведення процедур закупівель самостійно Замовниками;
 • Проведення процедур закупівель в інтересах Центральних органів виконавчої влади за переліком товарів та послуг затвердженим МЕРТ.

 

Контактна особа: Сокуренко Анастасія Андріївна, +38(093) 402-25-18, електронна адреса: anastasiaasokurenko@gmail.com.

Європейський досвід у функціонуванні ЦЗО

Новини

 • Уряд ухвалив запуск пілотного проекту Централізованої закупівельної організації. Детальніше
 • Пілотний проект Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) розпочинає роботу з міністерств Детальніше
 • Як реформувати закупівлі Детальніше
 • Центральна закупівельна організація оголосила перший тендер Детальніше

Презентації пілотного проекту ЦЗО

Контакти

E-mail: profzakupivli@gmail.com

Тел.: 0679943845