17.05.201912:47

Новий функціонал ProZorro: електронне поле “ПДВ в договорі”

З 17 травня в ProZorro реалізовано два нові поля - “ціна договору” та “ціна договору без ПДВ”. Новий функціонал дозволить замовникам вказувати в системі наявність/відсутність ПДВ на етапі укладання договору. 

До цього замовники могли фіксувати наявність/відсутність ПДВ лише в оголошенні бюджету закупівлі, і система автоматично переносила ці дані в звіт про результати процедури (пункт сума договору). Відповідно, коли у тендері з очікуваною вартістю без ПДВ, перемагав платник податку на додану вартість, могли виникати труднощі з реєстрацією договору в Державній казначейській службі. Адже договір мав включати ціну з ПДВ, і сума контракту відрізнялася від зазначеної у звіті.

Тепер у замовників з’явилася можливість зафіксувати наявність/відсутність ПДВ в договорі самостійно. На етапі публікації договору замовники заповнюватимуть два поля.  Перше - ціна договору. Друге - ціна договору без урахування ПДВ. Різниця між цими полями і формуватиме розмір податку на додану вартість. Інформація з цих полів відображатиметься у звіті за результатами проведення процедури. Навпроти пункту “сума, визначена в договорі про закупівлю” вказуватиметься загальна сума договору, і в разі наявності ПДВ - його розмір. 


Зазначення суми з урахуванням наявності/відсутності ПДВ дозволить вирішити відповідне питання з реєстрацією договорів в держказначействі.